Aziz milletimize saygıyla duyurulur!

15 Temmuz 2016 Cuma gecesi ülkemizde; yüce milletimizin milli birliğine, aziz vatanımızın bütünlüğüne, huzur ve refahına yönelik bir darbe girişiminde bulunulduğuna esefle şahit olduk.

Ne yazık ki milletimizin parasıyla alınan uçaklar, helikopterler ve silahlarla başta TBMM olmak üzere devlet kurumlarımıza yapılan saldırıları üzüntü ile takip ettik. Devletimizin güvenlik güçlerine ve yöneticilerine yapılan saldırılarla ilgili haberlerini ve şehit haberlerini yüreğimiz yanarak dinledik.

Milletimizin bu darbe girişimi karşısında, birlikte ve bütün olarak devletine ve demokrasiye sahip çıktığını memnuniyetle müşahede ettik. Kuşkusuz bu birlik ve beraberlik anlayışıyla  ülkesine sahip çıkma tarihteki haklı yerini alacaktır.

İslâm Tarihçileri olarak bu saldırıları ve bu darbe girişimini nefretle kınıyor, yaşanan olaylardan vatanımıza, milletimize ve devletimize göz dikenlerin ibret almasını temenni ediyoruz.

Aziz milletimizi, bir daha böyle saldırılara maruz bırakmamasını ve benzeri acı günler yaşanmamasını Yüce Mevlâ’dan niyaz ediyoruz.

Prof.Dr. Mehmet ŞEKER
İslam Tarihçileri Derneği Başkanı
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
687 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret45425